Mobile Uyumluluk

Mobile internet kullanımı arttı!

Artık en çok kullanılan teknolojik cihaz akıllı cep telefonları oldu.
Peki sizin web siteniz mobil uyumlu mu?

Mobile internet artık herkesin cebinde oldu. Hızlı bir şekilde gün geçtikçe daha fazla artış oluyor. Kullanıcıların büyük bir bölümü arama motorları başta olmak üzere, web siteleri, sosyal medyaya ve video deneyimlerini cep telefonlarından ya da tabletten yapıyorlar.

Örneğin Twitter'ı cep telefonundan kulananların büyük bir oranı, masaüstü (desktop) bilgisayar kullanımını farkle geçmiştir. Artık site içi sesli aramaların da gelmesiyle telefondan klavye tuşlarına dokunmadan aramaların yapılması ve kolaylığın sağlanması mobilin daha çok kullanılmasını sağladı.

Bilgisayar dışında kullanımlar için tasarlanan internet sitelerine mobil web sitesi denilmektedir. Bu tür siteler subdomain olarak çalışırlar. Örneğin m.sitealanadi.com olarak tasarlanılır, bu siteler daha çok kolaylık sağlasın diye tıkla ulaş, ara, iletişime geç gibi telefonlara özel yapı kullanılır.

Büyük içerikli bloglar, siteler ve hatta haber siteleri için ayrıca mobil versiyonlu web siteleri tercih sebebidir. Buna responsive dışında kalan bir uygulama diyebiliriz. Yalnız responsive sitelerin en çok tercih edilen yönleride sitelerin kurumsal olması. Kurumsal web siteleri için önerimiz genellikle responsive olması. Responsive web sitesinin yönetimi ve kullanımı, uygulaması daha kolay ve etkilidir.. Size Bu Konuda Yardımcı Olacağız